Bendra informacija apie mokymus
Data: 2008 m. gegužės 15 d. (ketvirtadienis)
Vieta: „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“ konferencijų salė (H. Manto g. 84, Klaipėda)
Trukmė: nuo 9 iki 16 val.
Dalyvių skaičius: apie 20 žmonių
Formatas: viena kavos pertrauka, pietūs (už pietus moka patys dalyviai)
Verslo konsultantas: Giedrė Gadeikytė
Investicija: Mokymus inicijuoja VšĮ „Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas“, finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė. Dalyvavimas mokymuose nemokamas
Kam skirti šie mokymai?
Mokymai prioriteto tvarka skirti KMTP nariams, inovacinę veiklą vykdančioms Klaipėdos miesto įmonėms ir Klaipėdos miesto SVV įmonėms. Tikslinė auditorija – verslo žmonės, kurie kasdien susiduria su iššūkiu bendrauti su reikliais, „kietais“, kartais manipuliuojančiais kolegomis, partneriais, Klientais.
Jūsų situacija
Darbe turite atsakingas pareigas, daug bendraujate su kolegomis, darbuotojais ir partneriais. Tenka tenkinti skirtingus žmonių reikalavimus, kartais net atsidurti tarp „dviejų ugnių“, kai dvi pusės spaudžia dėl prielankumo jiems ir gal net ima manipuliuoti. Tokiais atvejais svarbu netapti visų problemų kempine: nustatykite savo asmenines ribas, prioritetus, tikslingai išsakykite ir savo poreikius, tinkamai priimkite kitų emocijas ir tvarkykitės su savomis. Būtina spręsti problemas prieš pasijuntant bejėgiška, išsunkta situacijos auka. Nors tam tikros problemos darbe vyksta senai, galima į jas pažvelgti iš “šviežios” perspektyvos ir atgauti energiją ir optimizmą.
Ko tikėtis iš mokymų?
Tai motyvacinis asmeninio lavinimo mokymai. Jie padės geriau pažinti save, keisti bendravimo su kitais būdą, atpažinti problemines, manipuliacines situacijas ir į jas atitinkamai reaguoti. Šie asmeniniai pokyčiai gerina žmogaus savijautą, koreguoja santykius su kitais bei ugdo produktyvumą darbe. Seminaro tikslas – geriau pažinti save tokį, koks esu.
Mokymų metu nagrinėsime šias temas ir klausimus:
- Savigarba – pagrindinis žmogaus poreikis.
- Manipuliacija ir įtaka. Iš kur kyla įtaka?
- Žodinio ir psichologinio smurto atpažinimas. Kaip į juos reaguoti?
- Stiprių emocijų raiška be manipuliacijos ir žalos.
- Kas yra „nesmurtinis bendravimas“?
- Kaip tinkamai reikšti savo ir priimti kitų mintis?
- Kaip įvardinti ir išsakyti asmeninius poreikius, kurie gali nepatikti kitiems?
- Asmeninių ribų nustatymas.
- Tinkamo santykio su savimi ieškojimas: mylėti ar peikti?
Konsultantė
GIEDRĖ GADEIKYTĖ – konfliktų valdymo ir tarpininkavimo srities specialistė. Baigė Fresno Pacific universitetą (JAV) ir įgijo konfliktų valdymo ir tarpininkavimo magistro laipsnį. 6 metus dėsto konfliktologijos dalykus Lietuvos krikščioniškojo fondo aukštojoje mokykloje, inicijavo šalutinės konflikto studijų programos kūrimą. Konsultacijų kompanijoje GRAND PARTNERS veda mokymus ir konsultuoja įmones konfliktų valdymo klausimais. Turi tarpininkavimo konfliktuose praktikos tarp to paties ir skirtingo lygio įmonės darbuotojų, konsultuoja profesinės sąjungos atstovus konfliktinių situacijų klausimais.
Metodika: kaip to sieksime?
Teorinė medžiaga tiesiogiai siejama su individualiomis ir grupinėmis užduotimis, diskusijomis, situacijų modeliavimu ir analizavimu, iliustruojama pratimais, padedančiais atpažinti savo ir kitų bendravimo ypatumus. Pokytis prasideda čia pat – nuo savęs, todėl mokymuose dirbama su savo asmeninėmis savybėmis, požiūriais, įpročiais.