Jeigu Jūs gyvenate ir Jūsų įmonė veikia, Jūs nuolat susiduriate su problemomis, nes tai yra natūrali proceso dalis. Projektų vadovė Vilmos Česnauskaitė dalinasi savo mintimis apie tai, ar teisingai mes, mūsų įmonė ir mūsų valstybė sprendžiame problemas.
Kartais visiems kyla problemų. Pavyzdžiui, Jūsų daugiabučio kiemo automobilių stovėjimo aikštelė pasidarė perpildyta, Jūsų darbuotojai per daug laiko leidžia gerdami kavą biuro virtuvėje, o Jūsų vaikas nenori lankyti sporto užsiėmimų. Problemų kyla ir valstybėms, nes juk gimstamumas mažėja, visuomenė vartoja pernelyg daug alkoholio, vaikai storėja ir sklinda gandai, kad parkai pilni „pitbulių“ be pavadėlių, kurie valgo taikius praeivius.
Aišku, problemoms kylant, ieškoma skubių būdų juos spręsti, nes rinkėjai ir akcininkai spaudžia, o populiarumas blėsta. Masė, turinti didžiausią įtaką, reikalauja greito ir paprasto sprendimo, todėl mes suskumbame viską uždrausti – juk taip paprasčiausia. Todėl mes uždraudžiame pirkti alkoholį rugsėjo 1-ąją, eiti su vaivorykštės spalvų vėliava per Gedimino prospektą ar auginti vienokios, o ne kitokios veislės šunis. Dar, beje, svarstome, gal uždrausti abortus. Taip turėsime didėjantį gimstamumą, blaivią, heteroseksualią visuomenę ir šuniukus, draugiškus kaip avinėliai… Bet ar tikrai? Kai skauda galvą, mes irgi tiesiog išgeriame vaistų nuo skausmo. Ir tai padeda.. Iki kito karto.
Demokratija yra „daugumos“ valdžia, bet kaip daugelis galėtų pastebėti, dauguma dažniausiai nėra pernelyg išsilavinusi visais klausimais ir yra pernelyg lengvai išgąsdinama ir šokiruojama žiniasklaidos. Taip priimami drastiški sprendimai, skelbiami ultimatumai, uždraudžiamos pasekmės, kai, iš tikrųjų, reikėtų ieškoti priežasties. Kaži, kaip gyvuotų įmonė, jei taisyklės joje būtų priimamos remiantis daugumos nuomone? Žinojimas yra auksas ir švietimas išgelbės pasaulį (ar bent Jūsų kiemą), todėl gal prieš drausdami ir smerkdami, pabandykime išsiaiškinti, kaip yra iš tikrųjų? Gal pasirodys, kad yra priešingai?
Priežasties ir tiesos ieškojimas tikrai nėra pats lengviausias kelias, bet jis būtinas, norint išrauti problemą su šaknimis, ar bent rasti jos sprendimo kelią. Žinoma, daugumos neapšviesi ir nepakeisi, tačiau pasistengti verta. Gal šiais socialinių medijų ir informacijos sklaidos laikais tai pavirs į gražią grandinę, pakeisiančią pasenusias nuomones ir sunaikinsiančią beprasmius draudimus…
O kaip sprendžiamos problemos Jūsų kieme?